On’unla Harikalar Yarat

Sık Sorulan Sorular

 • Windows 10 ne zaman kullanıma sunulacak?

  -

  Kullanıma sunuldu! Yükseltmeyi bugün edinin. "Yükseltin" sekmesinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

 • Windows 10 yükseltmesinin temel unsurları nelerdir?

  +

  Microsoft, 29 Temmuz 2015 tarihinden itibaren uygun Windows 7, Windows 8.1 ve Windows Phone 8.1 cihazlarına Windows 10'u ücretsiz yükseltme olarak sunuyor.

  Windows 10'un kullanıma sunulmasının ardından bir yıl içinde bu tekliften yararlanabilirsiniz. Yükseltmeyi gerçekleştirdiğiniz cihazda Windows 10'u ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

 • Yükseltmek gerçekten ücretsiz mi?

  +

  Evet, ücretsizdir ve Windows'un tam sürümüdür, deneme veya tanıtım amaçlı bir sürüm değildir. Sınırlı bir süre için yükseltmeden yararlanabilirsiniz: 29 Temmuz 2015'ten itibaren 1 yıl süreyle geçerlidir. Yükseltme yaptıktan sonra, ilgili cihazda Windows 10'u ücretsiz olarak kullanabilirsiniz1.

 • Hangi cihazlar ücretsiz yükseltme için uygundur?

  +

  Ücretsiz yükseltme için a) cihazınızın uyumlu olması ve cihazda Windows Update'in etkin olması ve b) işletim sisteminizin orijinal Windows 7 Service Pack 1 (SP1) veya Windows 8.1 (Update) olmasıdır.

  Windows 10, Windows 7 ve Windows 8.1 bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Bu, cihazınızın büyük ihtimalle uyumlu olacağı ve Windows 10'u çalıştıracağı anlamına gelir.1 Daha ayrıntılı bilgi için "Yükseltme" sekmesine bakın.

  Tüm teknik özellikleri buradan görüntüleyin

 • Bugün yeni bir PC alsam, Windows 10'a yükseltebilir miyim?

  +

  Evet Windows 10, şu anda satılmakta olan Windows 8.1 dizüstü bilgisayarlar, tabletler veya masaüstü bilgisayarlarla uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Cihaz modelleri cihaz üreticileri tarafından belirlendiğinden ve bazı Windows 10 özellikleri belirli cihazlarda kullanılamadığından, ayrıntılı bilgi edinmek için mutlaka satıcı veya cihaz üreticisiyle bağlantı kurun.

 • Yükseltmenin kurulumu ne kadar sürer?

  +

  İndirme tamamlandıktan sonra yükseltme işlemi yaklaşık bir saat sürer. Daha yeni cihazlarda yalnızca 20 dakika kadar sürebilir, daha eski cihazlarda ise bir saatten fazla sürebilir.

 • Windows 10'u Edinin uygulaması nedir?

  +

  Windows 10'u Edinin, yükseltme işlemini kolaylaştırmak üzere tasarlanmış bir uygulamadır. Cihazınızın uygun olup olmadığını denetler, Windows 10 özellikleri hakkında bilgi edinmenize yardımcı olur ve Windows 10'a ücretsiz yükseltmenizi1 başlatmanızı sağlar.

  Uygulama, Windows Update özelliğinin etkin olduğu Windows 7 SP1 veya Windows 8.1 Update çalıştıran cihazlarda otomatik olarak ekranınızın sağ alt kısmındaki görev çubuğunda bir Windows simgesi şeklinde görünür.

 • Neden Windows 10'u Edinin uygulamasını göremiyorum?

  +

  Windows 10'u Edinin uygulamasını bilgisayarınızda göremiyorsanız (ekranınızın sağ alt köşesinde görev çubuğunda bir Windows simgesi olarak görünür), nedenleri şunlar olabilir:

  1. Cihazınız Windows 7 SP1 ya da Windows 8.1 Update sürümlerine sahip değildir.
  2. Windows Update kapalıdır veya güncelleştirmeleri otomatik olarak alacak şekilde ayarlanmamıştır.
  3. Gerekli Windows Update işlevselliğini engellemiş veya kaldırmışsınızdır.
  4. Cihazınız orijinal bir Windows sürümünü çalıştırmıyordur.

  Windows Update'i çalıştırmak ve mevcut güncelleştirmeleri yüklemek ilk üç sorunu çözecektir.

  Ardından görev çubuğundaki Windows 10'u Edinin uygulama simgesine tıklayarak bilgisayarınızın uyumluluğunu kolayca kontrol edebilirsiniz.

  Cihazınız okul, kurum veya işletmenin ağına bağlı olarak yönetiliyorsa, lütfen Windows 10 yükseltmesiyle ilgili BT yöneticinizle görüşün.

 • Windows Enterprise sürümünü kullanan kurumsal müşteriler Windows 10 Enterprise sürümüne ücretsiz yükseltme yapabilirler mi?

  +

  Toplu lisanslamadaki aktif Yazılım Güvencesi aboneliğine sahip Kurumsal müşteriler, Windows 10 Enterprise sürümüne yükseltmek için bu teklifin dışındaki kurumsal tekliflerden yararlanabilir.

 • Yükselttiğimde Windows 10'un tüm özelliklerine sahip olabilecek miyim?

  +

  Bazı Windows 10 özellikleri gelişmiş donanım gerektirir ve tüm özellikler ve hizmetler tüm cihazlarda veya pazarlarda mevcut değildir. Örneğin Cortana2 tüm pazarlarda mevcut değildir.

  Daha fazla ayrıntı için Teknik özellikler sayfasına göz atın.

  Cihazınızı arayabileceğiniz ve daha ayrıntılı bilgi görebileceğiniz "Yükseltme" sekmesinde cihaza özel bilgileri kontrol edin.

 • Cihazlarım ve uygulamalarım Windows 10 ile çalışacak mı?

  +

  Windows 10; Windows 7 ve Windows 8.1 cihazlarının büyük bir kısmıyla uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle cihazınız büyük olasılıkla uyumludur.

  • Belirli cihazlarınız ve uygulamalarınız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek amacıyla uyumluluk denetimi yapmak için Windows 10'u Edinin uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulamanın sol üst tarafındaki menüye tıklayın ve “Bilgisayarınızı denetleyin” veya “Bilgisayarınız hazır” seçeneğini belirleyin. Bu işlem bulduğumuz uyumluluk sorunlarını görüntüler ve çözüm önerir. Mevcut tüm uygulama veya cihazlar hakkında bilgiye sahip değiliz, ancak bu özellik bilinen olası tüm uyumluluk sorunlarının kapsamlı bir listesini sunar.
  • Bazı Windows 10 özellikleri gelişmiş donanım gerektirdiğinden tüm özellikler ve hizmetler her cihazda veya her ülkede kullanılamaz. Örneğin, Cortana her ülkede kullanılamaz.
  • Cihazınızı arayabileceğiniz ve daha ayrıntılı bilgi görebileceğiniz "Yükseltme" sekmesinde cihaza özel bilgileri kontrol edin.
 • Bu ücretsiz yükseltmenin bir parçası olarak hangi Windows sürümüne sahip olacağım?

  +

  Yükselttiğinizde, Windows'un benzer sürümünde kalacaksınız. Örneğin Windows 7 Home Premium, Windows 10 Home'a yükseltilecektir.

  Windows 7*

  Kaynak Sürüm Hedef Sürüm
  Windows 7 Starter
  Windows 7 Home Basic
  Windows 7 Home Premium
  Windows 10 Home
  Windows 7 Professional
  Windows 7 Ultimate
  Windows 10 Pro

  Windows 8**

  Kaynak Sürüm Hedef Sürüm
  Windows Phone 8.1**** Windows 10 Mobile
  Windows 8.1*** Windows 10 Home
  Windows 8.1 Pro
  Öğrenciler için Windows 8.1 Pro
  Windows 10 Pro

  “N” ve “KN” sürümleri için üst sürümün yükseltme yöntemi geçerlidir (örneğin Windows 7 Pro N, Windows 10 Pro'ya yükseltilir).

  Bazı sürümler dahil değildir: Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise ve Windows RT/RT 8.1. Toplu lisanslamadaki etkin Yazılım Güvencesi müşterileri, bu teklifin dışında Windows 10 kurumsal tekliflerine yükseltme avantajına sahiptir.

 • Windows Media Center, Windows 10'da mevcut olacak mıdır?

  +

  Windows Media Center, Windows 10'un bir parçası değildir ve Windows 10'a yükselttikten sonra mevcut olmayacaktır. Windows Media Center kullanıyorsanız, yükseltme sırasında Windows Media Center'ın Windows 10'da mevcut olmayacağına dair sizi uyaracağız. Bazı kullanıcıların DVD oynatmak için Windows Media Center kullandığını biliyoruz ve Windows 10 içerisinde Windows Media Center kullanıcıları için ücretsiz bir DVD oynatma uygulaması sağlıyoruz.