Rób rzeczy niezwykłe

Często zadawane pytania

 • Kiedy będzie dostępny Windows 10?

  -

  Windows 10 jest już dostępny! Pobierz uaktualnienie jeszcze dziś. Więcej informacji znajdziesz na karcie „Uaktualnienie”.

 • Jakie są najważniejsze informacje dotyczące uaktualnienia Windows 10?

  +

  Microsoft udostępnia system Windows 10 w postaci darmowego uaktualnienia do urządzeń z systemami Windows 7, Windows 8.1 i Windows Phone 8.1. Będzie ona dostępna od 29 lipca 2015 r.

  Oferta będzie dostępna przez rok od chwili udostępnienia systemu Windows 10. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tej oferty, dostaniesz system Windows 10 za darmo na danym urządzeniu.

 • Czy uaktualnienie naprawdę jest bezpłatne?

  +

  Tak. To jest pełna wersja systemu Windows — nie wersja próbna czy też wprowadzająca. Oferta jest jednak dostępna przez ograniczony czas: od chwili udostępnienia Windows 10 masz rok, aby z niej skorzystać.

 • Jakie urządzenia kwalifikują się do bezpłatnego uaktualnienia?

  +

  Są tylko dwa wymagania: a) urządzenie musi być zgodne z nowym systemem, a funkcja Windows Update musi być włączona; b) musisz mieć oryginalny system Windows 7 Service Pack 1 (SP1) lub Windows 8.1 (aktualizacja).

  System Windows 10 został zaprojektowany w taki sposób, aby działać na komputerach, na których dziś są zainstalowane systemy Windows 7 i Windows 8.1. To znaczy, że najprawdopodobniej masz zgodne urządzenie, na którym system Windows 10 będzie działał.1 Więcej informacji znajdziesz na karcie „Uaktualnienie”, gdzie możesz wyszukać konkretne urządzenie i wyświetlić dodatkowe szczegóły.

  Pełne specyfikacje techniczne znajdziesz tutaj

 • Czy jeśli teraz kupię nowy komputer, będę mieć możliwość uaktualnienia do Windows 10?

  +

  Tak, nowe komputery obsługują system Windows 10. Został on zaprojektowany w taki sposób, żeby był zgodny z laptopami, tabletami i komputerami PC z systemem Windows 8.1, które są obecnie w sprzedaży. Niektóre funkcje systemu Windows 10 mogą nie być dostępne na wszystkich urządzeniach. Więcej informacji można znaleźć na karcie „Uaktualnienie”, gdzie można wyszukać odpowiednie urządzenie i wyświetlić szczegóły.

 • Ile czasu zajmuje instalacja uaktualnienia?

  +

  Zarezerwuj około godzinę. Na nowszych urządzeniach ten proces może potrwać 20 minut, ale na starszych może zająć ponad godzinę.

 • Co to jest aplikacja Przejdź na Windows 10?

  +

  Przejdź na Windows 10 to aplikacja firmy Microsoft, która ma ułatwić proces uaktualnienia. Sprawdza zgodność urządzenia i rezerwuje bezpłatne uaktualnienie, a także zawiera informacje o funkcjach Windows 10.

 • Dlaczego nie mam aplikacji Przejdź na Windows 10?

  +

  Jeśli nie widzisz aplikacji Przejdź na Windows 10 na swoim komputerze (jest to ikona Windows w obszarze powiadomień w prawym dolnym rogu ekranu), przyczyny mogą być następujące:

  1. Urządzenie nie ma najnowszej wersji systemu Windows 7 SP1 lub Windows 8.1.
  2. Usługa Windows Update jest wyłączona lub nie otrzymuje automatycznych aktualizacji.
  3. Wymagane funkcje usługi Windows Update zostały zablokowane lub odinstalowane.
  4. System Windows na Twoim urządzeniu nie jest oryginalny.

  Uruchomienie usługi Windows Update i zainstalowanie dostępnych aktualizacji powinno rozwiązać pierwsze trzy problemy.

  Możesz łatwo sprawdzić zgodność swojego komputera, klikając ikonę aplikacji Przejdź na Windows 10 w obszarze powiadomień. Dzięki temu zawsze wiesz, czy Twój komputer spełnia wymagania sprzętowe.

  Jeśli urządzenie działa w sieci szkolnej lub firmowej, w sprawie uaktualnienia do Windows 10 skontaktuj się z administratorem IT.

 • Czy klientom Enterprise przysługuje bezpłatne uaktualnienie do Windows 10?

  +

  Klienci Enterprise z obowiązującą umową Software Assurance w ramach licencjonowania zbiorowego Microsoft mogą skorzystać z innych ofert uaktualnienia Windows 10.

 • Czy w ramach uaktualnienia otrzymam wszystkie funkcje Windows 10?

  +

  Niektóre funkcje Windows 10 wymagają zaawansowanego sprzętu i nie wszystkie będą dostępne na każdym urządzeniu, czy też na każdym rynku. Na przykład asystent głosowy Cortana2 nie jest dostępny na wszystkich rynkach.

  Więcej informacji znajdziesz na stronie specyfikacji technicznych.

  Dane techniczne są dostępne na karcie „Uaktualnienie”, na której można wyszukać konkretne urządzenia.

 • Czy moje urządzenia i aplikacje będą działać z systemem Windows 10?

  +

  Windows 10 jest zgodny z przeważającą większością urządzeń z systemami Windows 7 i Windows 8.1 — najprawdopodobniej nie musisz się o to martwić.

  • Szczegółowe informacje o konkretnych urządzeniach i aplikacjach możesz uzyskać za pomocą aplikacji Przejdź na Windows 10, która pozwala wykonać test zgodności. Kliknij menu w prawym górnym rogu aplikacji, wybierz „Sprawdź komputer” lub „Komputer jest gotowy”. Zostaną wyświetlone ewentualne problemy ze zgodnością i zalecane rozwiązania; wprawdzie nie znamy wszystkich istniejących aplikacji i urządzeń, ale ta lista problemów i rozwiązań jest bardzo obszerna.
  • Niektóre funkcje Windows 10 wymagają zaawansowanego sprzętu i nie wszystkie będą dostępne na każdym urządzeniu, czy też na każdym rynku. Na przykład asystent głosowy Cortana2 nie jest dostępny na wszystkich rynkach.
  • Dane techniczne są dostępne na karcie „Uaktualnienie”, na której można wyszukać konkretne urządzenia.
 • Którą wersję systemu Windows otrzymam w ramach tego darmowego uaktualnienia?

  +

  Otrzymasz odpowiednik wersji, której używasz aktualnie. Jeśli na przykład masz Windows 7 Home Premium, otrzymasz Windows 10 Home.

  Windows 7*

  Z wersji Do wersji
  Windows 7 Starter
  Windows 7 Home Basic
  Windows 7 Home Premium
  Windows 10 Home
  Windows 7 Professional
  Windows 7 Ultimate
  Windows 10 Pro

  Windows 8**

  Z wersji Do wersji
  Windows Phone 8.1**** Windows 10 Mobile
  Windows 8.1*** Windows 10 Home
  Windows 8.1 Pro
  Windows 8.1 Pro for Students
  Windows 10 Pro

  Wersje „N” i „KN” mają taką samą ścieżkę uaktualnienia, jak ich wersje nadrzędne (np. system Windows 7 Pro N jest uaktualniany do wersji Windows 10 Pro).

  Niektóre wersje nie są objęte ofertą: Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise i Windows RT/RT 8.1. Aktywni uczestnicy programu Software Assurance korzystający z licencjonowania zbiorowego będą mogli wykonać uaktualnienie do systemu Windows 10 Enterprise w ramach innej oferty.

 • Czy program Windows Media Center będzie dostępny w systemie Windows 10?

  +

  Program Windows Media Center nie jest częścią systemu Windows 10 i nie będzie dostępny po aktualizacji. Otrzymasz o tym przypomnienie podczas aktualizacji do Windows 10, jeżeli teraz korzystasz z programu Windows Media Center. Wiemy, że część użytkowników wykorzystuje program Windows Media Center do odtwarzania płyt DVD i dlatego w systemie Windows 10 będzie znajdował się inny program do odtwarzania płyt DVD.