Pusťte se do něčeho úžasného.

Nejčastější dotazy

 • Kdy bude Windows 10 dostupný?

  -

  Je dostupný už teď! Pořiďte si upgrade ještě dnes. Další informace najdete na kartě Upgrade.

 • Jaká jsou základní fakta o upgradu na Windows 10?

  +

  Microsoft nabízí Windows 10 jako bezplatný upgrade pro oprávněná zařízení s Windows 7, Windows 8.1 a Windows Phone 8.1. Bude k dispozici od 29. července 2015.

  Na využití této nabídky budete mít jeden rok od okamžiku, kdy bude Windows 10 k dispozici. Jakmile upgradujete, budete mít Windows 10 na příslušném zařízení zadarmo.

 • Je upgrade opravdu zadarmo?

  +

  Ano, je zadarmo. Je to plná verze Windows, žádná zkušební ani předběžná verze. Je dostupná po omezenou dobu: od okamžiku, kdy bude Windows 10 k dispozici, máte rok na to, abyste tuto nabídku využili.

 • Ve kterých zařízeních můžu zadarmo upgradovat?

  +

  Toto jsou jediné požadavky: a) vaše zařízení musí být kompatibilní a mít zapnutou službu Windows Update a b) musíte používat originální Windows 7 Service Pack 1 (SP1) nebo Windows 8.1 (Update).

  Systém Windows 10 je navržený tak, aby fungoval na počítačích s Windows 7 a Windows 8.1. To znamená, že vaše zařízení je pravděpodobně kompatibilní a bude s Windows 10 fungovat.1 Další podrobnosti najdete na kartě Upgrade, kde můžete vyhledat svoje zařízení a zjistit podrobnější informace.

  Úplné specifikace najdete tady.

 • Když si teď koupím nový počítač, můžu ho upgradovat na Windows 10?

  +

  Ano, nové oprávněné počítače fungují s Windows 10. Systém Windows 10 je navržený tak, aby byl kompatibilní s momentálně prodávanými notebooky, tablety a stolními počítači s Windows 8.1. Některé funkce Windows 10 nemusí být na určitých zařízeních dostupné. Další podrobnosti najdete na kartě Upgrade, kde můžete vyhledat svoje zařízení a zjistit podrobnější informace.

 • Jak dlouho trvá instalace tohoto upgradu?

  +

  Vyhraďte si asi hodinu času. U novějších zařízení to může trvat jenom 20 minut, u starších zařízení víc než hodinu.

 • Co je aplikace Stáhnout si Windows 10?

  +

  Stáhnout si Windows 10 je aplikace od Microsoftu, jejímž účelem je usnadnit proces upgradu. Zkontroluje, jestli je vaše zařízení kompatibilní, a rezervuje vám bezplatný upgrade. Obsahuje navíc informace, které vám pomůžou se seznámit s funkcemi Windows 10.

 • Proč aplikaci Stáhnout si Windows 10 nemám?

  +

  Pokud na svém počítači nevidíte aplikaci Stáhnout si Windows 10 (která by se zobrazila jako ikona Windows v oznamovací oblasti v pravém dolním rohu obrazovky), může to mít několik příčin:

  1. Vaše zařízení není aktualizované aspoň na Windows 7 SP1 nebo Windows 8.1 Update.
  2. Služba Windows Update je vypnutá nebo není nastavená tak, abyste aktualizace dostávali automaticky.
  3. Zablokovali nebo odinstalovali jste potřebnou funkčnost služby Windows Update.
  4. Ve svém zařízení nemáte originální Windows.

  První tři problémy vyřešíte tak, že spustíte službu Windows Update a nainstalujete všechny dostupné aktualizace.

  Kompatibilitu počítače můžete jednoduše zkontrolovat kliknutím na ikonu aplikace Stáhnout si Windows 10 v oznamovací oblasti. V případě potřeby vám pomůže snadno zkontrolovat kompatibilitu počítače.

  Pokud se vaše zařízení spravuje jako součást školní nebo firemní sítě, zeptejte se na upgrade na Windows 10 svého správce IT.

 • Můžou podnikoví zákazníci zadarmo upgradovat na Windows 10?

  +

  Podnikoví zákazníci s aktivními smlouvami programu Software Assurance můžou prostřednictvím multilicencí Microsoftu upgradovat na Windows 10 mimo tuto akci.

 • Dostanu po upgradu všechny funkce Windows 10?

  +

  Některé funkce Windows 10 budou vyžadovat moderní hardware, přičemž ne všechny funkce a služby jsou dostupné na všech zařízeních nebo trzích. Například Cortana2 není dostupná na všech trzích.

  Podrobnosti najdete na stránce se specifikacemi.

  Informace pro konkrétní zařízení najdete na kartě Upgrade, kde můžete svoje zařízení vyhledat.

 • Budou ve Windows 10 fungovat moje zařízení a aplikace?

  +

  Systém Windows 10 je navržený tak, aby byl kompatibilní s drtivou většinou zařízení, na kterých běží Windows 7 a Windows 8.1, takže vaše zařízení je pravděpodobně kompatibilní.

  • Pokud chcete vědět podrobnosti o svém zařízení a aplikacích, můžete pomocí aplikace Stáhnout si Windows 10 spustit kontrolu kompatibility. Klikněte na nabídku v levém horním rohu aplikace a vyberte Kontrola počítače nebo Váš počítač je připravený. Tím zobrazíte jakékoli problémy s kompatibilitou a doporučené řešení. I když nemáme informace o všech existujících aplikacích nebo zařízeních, nabídneme vám podrobný seznam všech známých potenciálních problémů s kompatibilitou.
  • Některé funkce Windows 10 budou vyžadovat moderní hardware, přičemž ne všechny funkce a služby jsou dostupné na všech zařízeních nebo trzích. Například Cortana2 není dostupná na všech trzích.
  • Informace pro konkrétní zařízení najdete na kartě Upgrade, kde můžete svoje zařízení vyhledat.
 • Jakou edici Windows dostanu při tomto bezplatném upgradu?

  +

  Při upgradu vám zůstane edice Windows odpovídající té, kterou používáte. Například Windows 7 Home Premium se upgraduje na Windows 10 Home.

  Windows 7*

  Počáteční edice Cílová edice
  Windows 7 Starter
  Windows 7 Home Basic
  Windows 7 Home Premium
  Windows 10 Home
  Windows 7 Professional
  Windows 7 Ultimate
  Windows 10 Pro

  Windows 8**

  Počáteční edice Cílová edice
  Windows Phone 8.1**** Windows 10 Mobile
  Windows 8.1*** Windows 10 Home
  Windows 8.1 Pro
  Windows 8.1 Pro pro studenty
  Windows 10 Pro

  Způsob upgradu edicí „N“ a „KN“ se řídí způsobem upgradu nadřazené edice (například edice Windows 7 Pro N umožňuje upgrade na Windows 10 Pro).

  Některé edice jsou vyloučené: Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise a Windows RT/RT 8.1. Zákazníci s aktivním členstvím Software Assurance v multilicenčním programu získají výhodu upgradu v rámci firemní nabídky Windows 10 mimo tuto akci.

 • Bude ve Windows 10 dostupná aplikace Windows Media Center?

  +

  Windows Media Center není součástí Windows 10 a nebude po upgradu na Windows 10 k dispozici. Pokud používáte Windows Media Center, během upgradu vás upozorníme, že Windows Media Center není ve Windows 10 k dispozici. Víme, že někteří uživatelé používají Windows Media Center k přehrávání DVD. Těmto uživatelům poskytneme ve Windows 10 bezplatnou aplikaci pro přehrávání DVD.